در حالی که امسال، با توجه به شرایط کرونایی کشور و باتصمیم مسئولان آموزش عالی کلاس های دانشگاه ها و مراکز آموزشی از روز شنبه ۱۵ شهریور آغاز می شود، دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد که “ثبت نام” دانشجویان این دانشگاه برای نیم‌سال اول تحصیلی سال ۱۴۰۰ـ ۱۳۹۹ از شنبه ۱۵ شهریور ماه جاری آغاز خواهد شد و کلاس آموزشی دانشجویان دوره کارشناسی نیز به صورت کاملا مجازی برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد که با توجه به ادامه دار شدن شیوع کرونا ویروس تصمیم دانشگاه این است که نیم‌سال اول تحصیلی سال ۱۴۰۰ـ ۱۳۹۹، برای تمام دانشجویان کارشناسی غیرحضوری(مجازی) و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت ترکیبی از حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود که درصد حضوری و غیرحضوری بودن کلاس‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری تابعی از تصمیمات و ابلاغ‌های ستاد ملی کرونا خواهد بود.

ثبت نام دانشجویان برای ترم جدید از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود و کلاس‌ها براساس تقویم آموزشی دانشگاه دایر خواهند شد. براساس پیش بینی‌ها، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ورودی جدید اواخر مهر یا اوایل آبان از سوی سازمان سنجش به دانشگاه معرفی خواهند شد و براین اساس این دانشجویان ترم خود را با شش هفته تاخیر آغاز خواهند کرد.

 کلاس های دانشجویان کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در نیم سال اول به صورت فشرده خواهد بود به این صورت که دانشجویان، نیمسال تحصیلی را به جای ۱۶ هفته در ۱۰ هفته طی خواهند کرد؛ در دوره کارشناسی نیز ۱۲ واحد درسی به دانشجو ارائه می شود و دانشجویان به ازای هر واحد درسی یک ساعت و نیم در کلاس غیرحضوری شرکت خواهند کرد.

 مصاحبه پذیرفته شدگان دوره دکتری سال ۱۳۹۹، نیز به صورت غیرحضوری انجام می گیرد؛ به همین جهت برای انجام مصاحبه ها ساز وکار مورد نیاز  با دانشکده ها، مرکز فناوری و مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه هماهنگ شده و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و زیرساخت‌های لازم مهیا شده است.

نحوه دفاع از پایان نامه ها در نیمسال جدید

در دانشگاه شهید بهشتی شرایط دفاع از رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد به صورت غیرحضوری مهیا شده است. دانشجویانی که امکان حضور در دانشگاه را داشته باشند می‌توانند با نظر دانشکده در جلسه دفاع حاضر شوند و با مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری به دفاع از پایان‌نامه و رساله دکتری خود بپردازند. آن دسته از دانشجویان نیز که امکان حضور در دانشگاه را ندارند از طریق سامانه یادگیری دانشگاه، از رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد خود دفاع خواهند کرد.

بر این اساس به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا بخشی از کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹- ۱۳۹۸برگزار نشد، این دروس در طول تابستان برای آن‌دسته از دانشجویان که امکان و تمایل به حضور در دانشگاه را داشتند و یا در شرف فارغ‌التحصیلی بودند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد. ضمن اینکه گذراندن دروس آزمایشگاهی در تابستان اجباری نبود.

در جلسه شورای آموزشی دانشگاه، امکان جایگزینی برخی از دروس عملی با اجرای پروژه‌های مرتبط، شبیه‌سازی‌های کامپیوتری و یا گذراندن یک درس بررسی و مقرر شد پس از گردآوری نظرات دانشکده‌ها در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *