ایسنا/خراسان جنوبی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت علوم برای فعال شدن و تقویت پژوهشکده انار در شهرستان فردوس آمادگی دارد، گفت: یک سوی این پژوهشکده فعالیت‌های علمی و سوی دیگر آن اتحادیه تولیدکنندگان انار است و آن‌ها نیز باید در کنار دانشگاه در این امر سرمایه گذاری کنند.

غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، امروز ۴ دی در بازدید از دانشکده فنی و مهندسی و مرکز رشد فردوس گفت: برای توسعه فناوری نیازمند مشارکت جوانان تحصیل کرده هستیم که مهم‌ترین آن‌ها حضور در بستر مراکز نوآوری و رشد، پردیس‌ها و پارک‌های علم و فناوری است.

به گزارش ایسنا، رحیمی با اشاره به راه اندازی مرکز هوانوردی عمومی در فردوس نیز گفت: باید این مرکز به عنوان محل تفریح برای جوانان تلقی شود تا از دیگر استان‌ها هم بتوانند در آن حضور شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در بازدید از دانشگاه بزرگمهر قاینات هم از تعداد کم اعضای هیات علمی و تجهیزات اندک کارگاه‌های این دانشگاه انتقاد کرد و گفت: منطقه قاینات یک منطقه صنعتی است و ما نیز در دانشگاه باید یک نگاه ویژه به رشته‌های فنی داشته باشیم.

رحیمی، در بازدید از دانشکده کشاورزی سرایان ضمن تاکید به استفاده مناسب و تقویت ساختار آموزشی این واحد دانشگاهی و استفاده از ظرفیت مراکز رشد و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان، گفت: شهرستان سرایان از قطب‌های کشاورزی استان خراسان جنوبی است که در سال‌های اخیر دانشکده کشاورزی آن فعال بوده ولی به علت کمبود داوطلب و عضو هیات علمی فعالیت در حدانتظار را در آن شاهد نبوده‌ایم و به رغم اینکه اثرگذاری خوبی در منطقه داشته است، اما به نحوه مطلوبی از امکانات و زیرساخت‌های موجود بهره‌برداری نشده است.

وی افزود: هدف از این بازدید این است که بتوانیم این مرکز آموزش عالی کشاورزی را حفظ کرده و در رشته‌های دارای متقاضی فعال نگهداریم و با تامین تجهیزات و زیرساخت‌های موجود، کمبودها را رفع کنیم و رشته‌های در شأن دوره‌های روزانه و حضوری آموزش عالی دولتی را داشته باشیم. 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با ارائه برنامه‌های ترکیبی در سطح شهرستان شاید بتوان شاهد رشد آموزش عالی وجذب واحدهای فناور در مرکز رشد شهرستان سرایان باشیم و مجموعه دانشکده به صورت مستقل  فعال شوند و بتوان برای آینده سه چهار سال دیگر مرکز موجود را فعال نگه داشت و با حضور واحدهای فناور از وجود جوانان فارغ التحصیل شهرستان سرایان استفاده کنیم. 

وی با بیان اینکه نباید در شهرستان نسبت به اشتغال جوانان بی‌تفاوت باشیم، افزود: دانشکده کشاورزی از محل‌های کمک به اشتغال است و شهرهایی مثل سرایان بیش از نیاز به آموزش عالی نیاز به آموزش‌های دانش بنیان فرزندان آن شهر دارد. 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تنظیم این برنامه توسط دانشگاه جامع استانی(دانشگاه بیرجند) در قالب یک طرح توجیهی به منظور پذیرش دانشجو ارائه خواهد شد و تلاش خواهیم کرد از این ظرفیت با همکاری مردم ومسئولان بیشتر استفاده شود.

انتهای پیام 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *