در هفته گذشته آمل استان مازندران با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ لرزید، ضمن آنکه شیراز استان فارس زلزله کوچکی به بزرگای ۲.۷ و ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ را تجربه کردند.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته ترکمانچای با زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ لرزید و فارغان استان هرمزگان زلزله ۳.۵، لیکک استان کهگیلویه وبویراحمد زلزله ۳.۵ و انبارالوم استان گلستان زلزله ۳.۲ را تجربه کردند.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۳ آذر

در زنوز استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۸، در جبالبارز استان کرمان زلزله ۲.۹، در زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷، در فیروز آباد استان فارس زلزله ۲.۶ و در قلع گنج استان کرمان زلزله  ۲.۷ به ثبت رسید.

انبارالوم استان گلستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۲۱ را تجربه کرد و کانون این زلزله در ۲۰ کیلومتری انبار الوم،  ۲۱ کیلومتری آق قلا و ۲۶ کیلومتری سیمین شهر این استان بوده است.

در فاریاب استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد که کانون این زمین لرزه در ۳۰ کیلومتری فاریاب، ۵۶ کیلومتری عنبرآباد و ۵۶ کیلومتری جیرفت این استان گزارش شد.

یکشنبه ۲۴ آذر

در گردکشانه استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶ و در حسینیه استان خوزستان زلزله ۲.۷ رخ داد.

فارغان استان هرمزگان زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد که کانون این زلزله در ۲۰ کیلومتری فارغان و ۴۱ کیلومتری حاجی آباد استان هرمزگان و ۳۱ کیلومتری ارزوئیه استان کرمان بوده است.

دوشنبه ۲۵ آذر

در رودبار استان گیلان زلزله ۲.۵، در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۷، در شربیان استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۵ و در میاندوآب استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶ رخ داد.

در فین استان هرمزگان زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۴ کیلومتری رخ داد که کانون این زلزله در ۳۶ کیلومتری فین، ۴۰ کیلومتری حاجی آباد و ۴۰ کیلومتری فارغان این استان گزارش شد.

در حسینیه استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۹ کیلومتری رخ داد و کانون این زلزله در ۲۱ کیلومتری حسینیه و ۴۸ کیلومتری اندیمشک استان خوزستان و ۴۳ کیلومتری مورموری استان ایلام به ثبت رسید.

سه‌شنبه ۲۶ آذر

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۶، در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۶، در زیارتعلی استان هرمزگان زلزله ۲.۷، در چلگرد استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۹، در جنگل استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹ و در دهدشت استان کهگیلویه و بویر احمد زلزله ۲.۶ رخ داد.

چهارشنبه ۲۷ آذر

در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۸، در رونیز استان فارس زلزله ۲.۸، در دهرم استان فارس زلزله ۲.۹، در مسجد سلیمان استان خوزستان زلزله ۲.۶ و در ورزقان استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۵ رخ داد.

فهرج استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون این زمین‌لرزه در ۶۱ کیلومتری فهرج، ۷۴ کیلومتری نرماشیر و ۸۵ کیلومتری محمد آباد ریگان این استان بوده است.

پنج شنبه ۲۸ آذر

در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۴ کیلومتری رخ داد که کانون این زمین‌لرزه در ۱۹ کیلومتری ترکمانچای، ۲۵ کیلومتری سراب و ۲۵ کیلومتری ترک این استان گزارش شد.

در اهواز استان خوزستان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۱۱ کیلومتری لیکک، ۲۴ کیلومتری لنده و ۳۲ کیلومتری جایزان این استان بوده است.

جمعه ۲۹ آذر

در شیراز استان فارس زلزله ۲.۷ و در شهداد استان کرمان زلزله ۲.۵ رخ داد.

در دلوار استان بوشهر زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۱۸ کیلومتری دلوار، ۳۲ کیلومتری خورموج و ۳۷ کیلومتری اهرم استان بوشهر گزارش شد.

آمل استان مازندران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون این زمین‌لرزه در ۱۴ کیلومتری آمل، ۱۹ کیلومتری دابوشت و ۲۳ کیلومتری خوش رود پی بوده است.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *