ایسنا/کردستان تا به حال فکر کرده‌اید که چه چیزی در زندگی افراد موفق وجود دارد که آن‌ها را تافته‌ جدا بافته کرده است؟ در کتاب تافته ‌های جدا بافته ملکوم گلدول ، داستان زندگی و موفقیت این‌گونه افراد و رفتارهایی که باعث شکست یا موفقیت در زندگی ما می‌شوند، بیان شده است.

درباره‌ کتاب تافته ‌های جدا بافته ملکوم گلدول

این کتاب در سال ۲۰۰۸ به چاپ رسید. گلدول در این کتاب، فاکتورهای موفقیت افراد مشهور در تجارت، نابغه‌های علمی، ستارگان ورزشی و موسیقیدان‌ها، مانند استیو جابز، بیل گیتس و بیتل‌ها را بررسی می‌کند و به سؤال‌های زیر پاسخ می‌دهد:

تافته ‌های جدا بافته ملکوم گلدول ضریب هوشی شما چه ربطی با میزان حقوقتان دارد؟ یک زبانشناس درباره ایمنی خطوط هوایی چه چیزهایی میتواند به ما بگوید؟ طرز صحبت فرزند شما با یک بزرگسال چگونه بر موفقیت‌شان در زندگی تأثیر میگذارد؟ شالیزارها چه ربطی به تبحر ریاضی دارند؟ و شما چگونه می‌توانید یک فرد با استعداد و درخشان در ریاضی را بدون گرفتن آزمون شناسایی کنید؟

چرا برخی از مردم بیش از دیگران موفق می‌شوند؟ آیا آن‌ها تافته‌های جدا بافته‌ای هستند؟ رمز موفقیت آن‌ها چیست؟ نویسنده در این کتاب الهام‌بخش زندگی غول‌های تجارت، نابغه‌های علمی، ستارگان ورزش و موسیقیدان‌ها را بررسی می‌کند؛ و نشان می‌دهد آن‌ها چه وجوه اشتراکی دارند. او به فراسوی نتایج چشمگیر، اسطوره‌ها و افسانه‌ها می‌نگرد تا معلوم کند چه توضیح درستی برای اشخاص بسیار موفق وجود دارد.

داستان موفقیت افراد برای همه‌ی مردم در همه‌ی زمان‌ها جذاب بوده. مردم عادی همیشه به دنبال یافتن روش افراد موفق هستند تا بتوانند از آن در زندگی خود استفاده کرده و موفق شوند. ملکوم گلدول در این کتاب نظر جالبی را در رابطه با موفقیت ارائه می‌دهد و آن ده هزار ساعت مطالعه درهمان حوزه‌ی تخصصی است؛ پس اگر موفق شدن در زندگی برای‌تان در اولویت قرار دارد، پیشنهاد می‌کنم کتاب تافته‌ های جدا بافته را بخوانید.

در بخشی از کتاب تافته ‌های جدا بافته ملکوم گلدول می‌خوانیم

در پنجمین قسمت از تولید سال ۲۰۰۸ مسابقه‌ هوش تلویزیونی آمریکایی به نام ۱ در برابر ۱۰۰، مهمان ویژه ‌برنامه مردی به نام کریستوفر لانگن بود.

صدای مجری برنامه به گوش رسید، «امشب شبکه‌ مسابقه‌دهندگان با سخت‌ترین رقابت‌شان مواجه هستند. بینندگان عزیز، به کریستوفر لانگن خوشامد بگویید، که بسیاری وی را زیرک‌ترین مرد آمریکا لقب داده‌اند.» دوربین آهسته چرخید و مردی قوی هیکل و عضلانی را نشان داد که در سنین پنجاه به سر می‌برد. مجری ادامه داد، «گفته می‌شود آدم عادی ضریب هوشی صد دارد. ضریب هوشی اینشتین صد و پنجاه بود. ضریب هوشی کریستوفر ۱۹۵ است. او در حال حاضر مغز بزرگش را به تفکر پیرامون نظریه‌ای درباره‌ عالم واداشته است. اما آیا جمجمه بزرگ او قادر است شبکه مسابقه‌دهندگان را که به دنبال جایزه یک‌میلیون دلاری هستند شکست دهد؟ بنشینید و مسابقه یکی در برابر صد نفر را تماشا کنید.»

لانگن درمیان کف زدن‌های پرشور جمعیت به روی صحنه آمد. میزبان برنامه از وی پرسید، «شما که فکر نمی‌کنید برای خوب پاسخ دادن به سؤال‌ها در مسابقه یکی در برابر صد نفر باید از هوش خیلی بالایی برخوردار باشید، نه؟» ساجت به طرز عجیبی به لانگن نگاه می‌کرد، مثل آن‌که او یک نمونه آزمایشگاهی بود.

لانگن پاسخ داد، «درواقع من فکر می‌کنم این مزاحم کار باشد.» او صدای بم و قاطعی داشت. «برای برخورداری از ضریب هوشی بالا، شما تمایل دارید اختصاصی شوید، عمیق‌تر فکر کنید و از چیزهای کم‌اهمیت اجتناب کنید. اما اکنون‌که من به این مردم عزیز نگاه می‌کنم، من فکرمی کنم خوب عمل خواهم کرد.»

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *