مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین که با رویکرد دینی و قرآنی در پنج بخش مجزا توسط مرکز تولیدات چندرسانه‌ای قرآنی جهاد دانشگاهی (مبین) برگزار شد، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، جواد نصیری- دبیر جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین – با اعلام این مطلب گفت: هیات‌های انتخاب در آذر ماه گذشته و هیات داوری نهایی در روز ۱۵ دی ماه تشکیل جلسه دادند و آثار برتر را در رشته‌های مختلف این جشنواره انتخاب کردند.

وی افزود: در مجموع ۲۴۴ اثر در مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره واصل شد که پس از بررسی و مرحله نخست انتخاب، ۴۷ اثر به مرحله دوم و داوری نهایی راه یافتند که هم اکنون در رشته‌های مختلف برگزیدگان مشخص شده‌اند.

مدیر مرکز تولیدات چندرسانه‌ای قرآنی جهاد دانشگاهی (مبین) تصریح کرد: در مجموع استقبال از این جشنواره در نخستین دوره برگزاری خوب بوده و از آنچه ما در پیش بینی‌های خود مطرح کرده بودیم بسیار بالاتر بود. به ویژه در بخش آثار حرفه‌ای که فیلم سازان خوبی در جشنواره شرکت کردند.

نصیری اظهار کرد: برخلاف پیش بینی ما استقبال در بخش تلفن همراه و دانشجویی چندان مورد رضایت نبوده است و باید به دنبال علت‌های آن باشیم. به ویژه برای بخش دانشجویی که در جهاد دانشگاهی قصد داریم به سمت راهاندازی باشگاه فیلم سازی دانشجویی و برگزاری کارگاههای آموزشی ساخت فیلم کوتاه حرکت کنیم.

این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره با بیان زمان و مکان مراسم اختتامیه، گفت: روز دوشنبه ۲۳ دی ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در محل سالن استاد جلیل شهناز واقع در طبقه دوم خانه هنرمندان ایران مراسم اختتامیه را برگزار خواهیم کرد و طی آن از فیلمسازان برتر تجلیل خواهد شد.

حجت ‏الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین نواب، هادی نائیجی، ابوالقاسم رئیسی و بهروز شعیبی به عنوان هیات داوران نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏ای مبین آثار راه ‏یافته به مرحله نهایی را به قضاوت نشستند.

این جشنواره با موضوعات سبک زندگی و آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار وشهادت، سیمای پیامبر اسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی، انفاق، جهاد، پوشش و عفاف، توجه به محیط زیست، آسیب‌‏ها ی اجتماعی یا در بخش‏های جنبی آن با عنوان تربیت فرزند و دانشجویی برگزار شد که استقبال بسیار خوبی از آن صورت گرفت.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *