مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از افزایش ۲۱ درصدی تقاضا برای سکونت در خوابگاه‌های دانشجویی به دلیل مشکلات اقتصادی طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: تقاضا برای دریافت فضای دانشجویی نیز تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، دکتر خدابنده درنشست خبری تشریح فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که امروز به مناسبت دهه فجر در ساختمان  مرکزی این وزارت خانه برگزار شد به سیاست وزارت بهداشت در حوزه خوابگاههای خودگردان اشاره کرد و گفت: سیاست ما این است که دانشگاههای علوم پزشکی به سمت خوابگاههای مشارکتی و همچنین خوابگاههای ملکی بروند. در حال حاضر ۳۸ خوابگاه مشارکتی، ۷۴ خوابگاه خودگردان، ۳۴۰ خوابگاه ملکی، ۱۲ خوابگاه وقفی و ۴۶ خوابگاه استیجاری در مجموعه دانشگاههای دانشگاه وزارت بهداشت داریم که در کل با احتساب ۲۵ خوابگاه متاهلی ، ۴۹۹ خوابگاه دانشجویی در سراسر کشور داریم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشجویان دختر در اولویت تخصیص خوابگاههای دانشجویی هستند، گفت: ۸۱هزار دانشجو در دانشگاههای علوم پزشکی کشور ساکن خوابگاه هستند و اولویت ما این است که این خوابگاه‌ها ابتدا به دانشجویان دختر اختصاص داده شود. اگرچه به درخواست دانشجویان پسر نیز در حوزه خوابگاه پاسخ داده می‌شود اما در حال حاضر هیچ دانشجوی متقاضی دختر بدون خوابگاه در دانشگاهها نداریم.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از افزایش ۲۱ درصدی متقاضیان سکونت در خوابگاههای دانشجویی طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور این آمار در طول یک سال افزایش پیدا کرده و همچنین در حوزه‌ تغذیه نیز حدود ۴۰ درصد متقاضیان غذایی دانشجویی افزایش یافته است.

دکتر خدابنده از تدوین دستورالعملی در حوزه‌ خوابگاههای فرسوده خبر داد و گفت: بر اساس این دستورالعمل ما برنامه سنجش خوابگاه‌های دانشجویی کشور را توسط سازمان‌های بیرون و ذیربط انجام خواهیم داد و این مراکز رتبه بندی می‌شوند.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت اضافه  کرد:‌ به طور سالیانه ۵۷ میلیون قرص و غذا با هزینه‌ی ۸۵۰ میلیارد تومان در دانشگاه علوم پزشکی تهیه می‌شود و اگر سرانه هر دانشجو را ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر  بگیریم این مبلغ جوابگوی نیاز نیست.

وی در پایان با تاکید بر این که ۷۰ هزار دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی سالیانه درگیر مسابقات ورزشی هستند گفت: هر دانشجویی که به مسابقات ورزشی اعزام بشود به طور متوسط سه میلیون تومان هزینه دارد که البته وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به بخش ورزش دانشجویی انجام می‌دهد.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *