رئیس دانشگاه آزاد از ایجاد شاخصی به عنوان “کارآمادگی” برای ارزیابی دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در مراسم افتتاح سرای نوآوری توسعه صنایع منطقه‌ای دانشگاه آزاد گفت: اگر قرار است نسل دانشگاه تغییر کند و دانشگاه کارآفرین و حل‌ مسئله محور شود،  معلمان دیگر فقط در سر کلاس‌ها نیستند. ما امروز نوع جدیدی از فضای آموزش را افتتاح می‌کنیم. حرکتی که نویدبخش این است که دانشگاه دارد سیر تحول را طی می‌کند.

وی افزود: مجموعه‌ی دانشگاه‌های واحد تهران دانشگاه آزاد تا دو سال پیش متفرق بودند. با خرید مجتمع سوهانک فضایی فراهم شد که دانشگاه تهران مرکز و تهران جنوب و تهران غرب متمرکز شوند و فضای بسیار مناسبی در مرکز شهر برای آموزش جدید و دانشگاه جدید آماده شود.

رئیس دانشگاه آزاد همچنین گفت: مقدمات آماده شد و فضاهای بسیار ارزشمندی با آماده شدن مجتمع‌های پیامبر اعظم(ص) و ولیعصر(عج) آزاد شد. بحث ما تغییر ریل دانشگاه و تحول در دانشگاه بود تا دانشگاه بتواند یک دانشگاه کارآفرین و حل‌مسئله‌محور بشود. چیزی که در سند دانشگاه آزاد اسلامی هم به جِد به آن توصیه شده است. برای این که این اتفاق بیفتد فقط بر روی تهران تمرکز نکرده‌ایم. ما کل ایران را در نظر داریم.  بخشی از ۲۰ میلیون متر مکعب از فضای دانشگاه آزاد در خدمت این اکوسیستم نوآوری و جوانان این کشور قرار خواهد گرفت تا ان‌شاء‌الله بتواند موتور جهش تولید باشد.

وی با تشکر از معاون علمی ریاست جمهوری درخصوص همراهی‌های این معاونت تاکید کرد: انصافاً از زمانی که مسئولیت دانشگاه آزاد را بر عهده گرفتم و این ایده را مطرح کردم، شخص دکتر ستاری بسیار سخاوتمندانه با دانشگاه آزاد همراه شدند و ما نیز بسیار جدی در شهرهای مختلف این پروژه‌ها را پیش می‌بریم.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان این که این دانشگاه بیش از ۴۰۰ واحد دارد از تغییر کاربری دانشگاه واحد پردیس خبر داد و  گفت: امروز با نقشه راهی که در منطقه نوآوری پردیس فراهم کردند، دانشگاه آزاد واحد پردیس هم به خانواده اکوسیستم نوآوری پردیس می‌پیوندند. همه‌ی ظرفیت دانشگاه از نقطه‌ی شبکه پردیس به پارک علم و فناوری پردیس متصل می‌شود. یعنی واحد در دل پردیس است اما پشتوانه ۲۴۰۰۰ عضو هیئت‌علمی و یک میلیون و صد هزار دانشجو را دارد. این رسالتی است که امروز و در هفته‌ی معلم عملی می‌شود چرا که رسالت دانشگاه‌های ما در خدمت توسعه نظام است و در توسعه نظام، مسئله اقتصاد و کارآفرینی و مهارت کاری دانشجویان بسیار مهم است.

طهرانچی در ادامه درباره شاخصی به عنوان” کارآمادگی” گفت: ما می‌خواهیم شاخصی با نام کارآمادگی را برای دانشجویان دانشگاه آزاد در نظر بگیریم تا بر اساس آن متوجه شویم در هنگام فارغ‌التحصیلی این دانشجو تا چه حد کارآماده است. ان‌شاء‌الله این دو حرکتی که امروز آغاز کردیم مقدمه‌ای برای شکست کرونا و بزرگتر از کرونا که مسئله اقتصاد است باشد.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *