معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به تاثیرگذاری نشریات دانشجویی در عرصه‌های مختلف تصمیمی‌گیری، گفت: مطالبی که نشریات دانشجویی تولید می‌کنند، برای استفاده در اختیار سیاست‌گذاران قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در آیین پایانی یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی (تیتر ۱۱) که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، نشریات دانشجویی را یکی از مهمترین حوزه‌های فعالیت دانشجویان عنوان کرد و گفت: نشریات از قدمت قابل توجهی در دانشگاه‌ها برخوردارند، به طوری که اولین نشریه دانشگاهی در دانشکده فلاحت کرج در سال ۱۳۱۵ به صورت تخصصی منتشر شد و این نشان می‌دهد دانشجویان دغدغه دارند، ولی نشریه ویژه دانشجو از سال ۱۳۳۰ در دانشگاه تهران منتشر شد.

وی در ادامه تصریح کرد: نشریات دانشجویی یک فرصت برای مهارت‌آموزی، توانایی نقد کردن و کار نقادانه کردن توسط دانشجویان است.

دکتر غفاری با بیان اینکه کسانی که در نشریات دانشجویی فعالیت می‌کنند کد نوشتاری متفاوتی دارند، گفت: مطالبی که نشریات دانشجویی تولید می‌کنند، برای استفاده در اختیار سیاست‌گذاران قرار می‌گیرد. در واقع با استفاده از نشریات دانشجویی می‌توان فهمید که در دانشگاه‌ها چه می‌گذرد.

معاون فرهنگی وزیر علوم خاطر نشان کرد: بخش عمده خوراک فکری و ذهنی ما را مجموعه‌های مجازی مانند تلگرام، تویئتر و دیگر رسانه‌های اجتماعی تشکیل می‌دهند که این بخش مخاطبان مکتوب را دچار خدشه کرده است.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزود: نشریات دانشجویی باید اثرگذار و تاثیرگذار باشند و آنچه یک رسانه دانشجویی تولید می‌کند، با رسانه‌های دیگر متفاوت باشد و دانشجویان بیشتر به تحلیل بپردازند و در واقع نشریات دانشجویی باید به سمت چیزی تحت عنوان “روزنامه‌نگاری تحقیقی” حرکت کنند.

دکتر غفاری در پایان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از نشریات دانشجویی ما در حوزه‌های علمی فعال هستند، افزود: یکی از کارکردها این است که این یافته‌های علمی را به سیاست و خط مشی تبدیل کنیم تا در عرصه‌های علمی و فراتر از آن تاثیر داشته باشد.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *