دانشگاه “آیووا” اعلام کرد که تلاش می‌کند برگزاری کلاس‌های درس را به صورت حضوری بازگرداند.

به گزارش تکنولوژی و فناوری آی اپس به نقل از گزت، هنگامی‌که مدیران دانشگاه “آیووا”( Iowa )  در آوریل گذشته به دلیل شیوع کروناویروس، برگزاری جشن بهاری دانشگاه در سال گذشته را لغو کردند و گزینه‌های مختلفی را پیشنهاد دادند.

با توجه به اینکه بیماری “کووید-۱۹” همچنان انسان‌ها را به کام مرگ می‌کشاند، جشن زمستانی این دانشگاه هم لغو شد و مسئولان این دانشگاه اعلام کردند که اگر شرایط مهیا شد، جشن فارغ‌التحصیلی بهاری امسال  دانشگاه حضوری برگزار خواهد شد.

با توجه به پیام دانشگاه، در پاییز آتی ‌دروسی که ثبت‌نام آنها با حضور کمتر از ۱۵۰ دانشجو انجام می‌شود، به صورت حضوری خواهد بود. این بدان معناست که برخی از سخنرانی‌ها که با حضور بیش از ۱۵۰ نفر خواهد بود،همچنان به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

این در حالی است که دانشگاه آیووا اعلام کرد که به دلیل کاهش تعداد ثبت‌نامی‌ها که طبیعتا به دلیل شیوع کروناست، دچار خسارت‌های مالی شده است.

دانشگاه آیووا گفته که در نظر دارد با حفظ انعطاف‌پذیری در برگزاری کلاس‌ها، بیشتر دوره‌ها را به صورت حضوری برگزار کند.

البته این دانشگاه تدابیری هم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اندیشیده است که از جمله آنها می‌توان به تهویه مناسب اشاره کرد.

کمیته مشورتی دانشگاه در حال ارزیابی گزینه‌های مختلف برای برگزاری کلاس‌هاست که تمرکز اصلی آنها هم ایمنی اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارمندان است.

 این دانشگاه متعهد است که از فارغ‌التحصیلات خود تجلیل کند و اگر جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد، امکان مشارکت دوستان و اقوام دانشجویان در جشن را فراهم کند.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *