با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه فرهنگیان و مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران ۱۰ کتابخانه منتخب در این دانشگاه، از سوی این موسسه به منابع علمی جدید مجهز می‌شود.

به گزارش تکنولوژی و فناوری آی اپس، دانشگاه فرهنگیان و مؤسسۀ خانه کتاب و ادبیات ایران به منظور همکاری در خصوص فعالیت‌های علمی و پژوهشی در زمینه­‌های مرتبط با اهداف و برنامه‌های دو طرف، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه میان دکتر علی ­باقر طاهری­ نیا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان و دکتر ایوب دهقانکار، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان دانشگاه فرهنگیان و خانه کتاب و ادبیات ایران منعقد شد.

دکتر طاهری­ نیا، کسب مرجعیت علمی در حوزه تخصصی تعلیم و تربیت را از اهداف اصلی دانشگاه برشمرد و با اشاره به انجام کلیه برنامه‌ریزی‌ها مبتنی بر این سیاست، تصریح کرد: شکل‌گیری مرجعیت در انتشارات تخصصی، مجلات تخصصی، برگزاری همایش‌­های تخصصی و حتی محتوای منابع اطلاعاتی کتابخانه­‌ها بر این مبنا ضروری است.

وی، انعقاد تفاهم­‌نامه با خانه کتاب و ادبیات ایران را گامی مثبت و اثرگذار به منظور تحکیم این هدف، عنوان کرد.

دکتر ایوب دهقانکار، نیز با تأکید بر لزوم اجرای مفاد تفاهم­‌نامه، از اعلام آمادگی خانه کتاب برای همکاری‌­های بیشتر با دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

در پایان مقرر شد، به منظور عملیاتی نمودن مفاد تفاهم ­نامه مذکور و انجام پیگیری‌های لازم کمیته‌ای مشترک با حضور نمایندگان دو طرف تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، تجهیز ۱۰ کتابخانه منتخب در دانشگاه فرهنگیان، از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران به منابع علمی جدید، ارائه مشاوره­‌های تخصصی در خصوص خرید کتاب برای کتابخانه‌ها و همچنین برگزاری جشنواره­‌های فرهنگی از جمله مفاد این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

انتهای پیام 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *