دانشگاه شهید بهشتی ضمن تسلیت درگذشت دکتر محمدرضا مشکانی، استاد فقید دانشکده علوم ریاضی این دانشگاه از برگزاری مراسم تشییع او در روز چهارشنبه، ۲۰ آذر خبر داده است.

به گزارش ایسنا، پیکر دکتر مشکانی، ساعت ۸:۳۰ صبح از مقابل دانشکده علوم ریاضی این دانشگاه تشییع می‌شود.

دکتر مشکانی، استاد بازنشستۀ گروه آمار دانشکدۀ علوم ریاضی منشاء خدمات علمی و اجرایی بسیار بوده است؛ او در تأسیس رشته‌های کارشناسی ارشد آمار اقتصادی- اجتماعی و آماربیمه (بیمه سنجی) در دانشگاه شهید بهشتی نقش اصلی را داشت و از این طریق فارغ‌التحصیلان بسیاری جذب صنعت بیمه شدند.

دکتر مشکانی سالیان متمادی به عنوان مدیر گروه آمار، معاون پژوهشی دانشکدۀ علوم، و مدیر خدمات پژوهشی دانشگاه در خدمت دانشگاه بود اما شاید بزرگترین خدمت او به جامعۀ علمی کشور، نقش وی در به ثمر رساندن ایدۀ تأسیس انجمن آمار ایران بود که در این راه پس از تدوین اساس‌نامه و تشکیل اولین مجمع آماردانان، ریاست هیئت‌مؤسس انجمن را به عهده گرفتند و به دلیل این خدمات به عنوان اولین رئیس انجمن آمار برگزیده شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، مراسم بزرگداشت آن استاد فقید، پنجشنبه ۲۱ آذر از ساعت ۱۵/۳۰تا ۱۷ در مسجد جامع شهرک غرب واقع در شهرک غرب، میدان صنعت، بلوار فرحزادی نبش خیابان حسن سیف منعقد خواهد بود. 

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *