رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، منابع مالی صندوق در شرایط فعلی را محدود توصیف کرد و گفت: در شرایط اقتصادی فعلی تلاش می‌کنیم برنامه‌هایی که برای دانشجویان اولویت بیشتری دارند را اجرایی کنیم.

دکتر ناصر مطیعی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به جزییات طرح افزایشی وام مسکن دانشجویان متاهل در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: وام مسکن دانشجویان اعم از دانشجویان متاهل و مجرد در سال جاری افزایشی نداشته است و فقط توانستیم دو نوع وام شهریه و ضروری را افزایش بدهیم.

وی در ادامه در خصوص بیمه بازنشستگی دانشجویان دکتری نیز تصریح کرد: اجرایی کردن این برنامه‌ها به دلیل بار مالی بالا در شرایط فعلی که با محدودیت‌های اعتباری مواجه هستیم، امکان پذیر نیست.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطر نشان کرد: ما باید بپذیریم که شرایط فعلی کشور بسیار خاص است و صادرات نفت به دلیل تحریم‌های موجود با محدودیت‌هایی مواجه است. ضمن اینکه شرایط اقتصادی کشور در بخش‌های صنعت و کشاورزی به دلیل بالا بودن نرخ مواد خام، اولیه و حتی واردات تجهیزات مناسب نیست. لذا ظرفیت مالی دولت تحت تاثیر این موارد قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در شرایط فعلی کشور اگر بتوانیم خدمات رفاهی و دانشجویی سال گذشته به دانشجویان را با کیفیت بالا ارائه بدهیم، موثرتر از این است که خود را درگیر طرح‌های جدید و متنوع کنیم که در نهایت ناتمام بمانند.

دکتر مطیعی تاکید کرد: ما در صندوق رفاه دانشجویان تلاش می‌کنیم به جای اینکه در عرصه‌های متنوع خدمات‌دهی وارد شویم، چند برنامه اولویت دار را تعیین کنیم که نتیجه خوب و تاثیرگذاری برای دانشجویان در پی داشته باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در پایان با تاکید بر این که تاکنون ۲۵ درصد بودجه این صندوق با احتساب طرح‌های سازمان برنامه و بودجه تامین شده است، گفت: در کل میزان مطالبات صندوق رفاه دانشجویان از سازمان برنامه و بودجه و همچنین درآمدهای حاصل از سایر مطالبات حدود ۶۶۱ میلیارد تومان است که البته تاکنون حدود ۲۵ درصد بودجه صندوق اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا، سال گذشته صندوق رفاه دانشجویان پیشنهادی به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه داد تا بر اساس آن میزان وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل در تهران تا ۷۰ میلیون تومان، در کلان‌شهرها تا ۵۰ میلیون و سایر شهرها تا ۳۰ میلیون افزایش یابد که این پیشنهاد در کمیسیون فرهنگی تصویب شده و به کمیسیون تلفیق مجلس رفت.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *