معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه استان بوشهر ظرفیت بالایی در حوزه زیست فناوری دارد، گفت: جزو ۵۰ کشور برتر در حوزه توسعه علم وفناوری هستیم و با تمام توان از جوانان خلاق و فناور حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری در جلسه اقتصاد دانش بنیان بوشهر که با حضور استاندار، مقامات عالی استان و مسوولان  شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان برگزار  شد، ایران را قدرت نخست منطقه در عرصه بیوتکنولوژی دانست و گفت: استان بوشهر ظرفیت‌های خوبی در همه زمینه‌ها دارد و حرکت این استان در حوزه شرکت‌های دانش بنیان بسیار خوب و شتابنده بوده است.

ستاری در ادامه بار دیگر بر بومی‌سازی تاکید کرد و گفت: اتفاقی که خارج از بوم استان رقم بخورد، ارزشی ندارد و باید این علم و فناوری در بدنه استان رسوخ پیدا کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: اکنون یکی از نیازهای اصلی کشور صنعت و تولید علم و فناوری است، نه کارخانه. ایجاد کارخانه با دانش خارجی تنبلی را در بدنه اقتصاد کشور ایجاد می‌کند، صنعت به اکوسیستمی می‌گویند که در آن خلق صورت گیرد، در غیر این صورت صنعت محسوب نمی‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور درباره پیشرفت‌های کشورمان در حوزه بیوتکنولوژی گفت: ایران قدرت نخست منطقه در عرصه بیوتکنولوژی است و رشد قابل توجهی یافته، به گونه‌ای که ۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود که  این بی‌نظیر است.

ستاری با اشاره به وضعیت استان بوشهر در حوزه علم و فناوری بیان کرد: استان بوشهر ظرفیت‌های گسترده‌ای در همه زمینه‌ها دارد، در جنوب استان ظرفیت‌های بسیار مناسبی موجود است که با راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان در این منطقه می‌توانیم صنعت را در آن‌ها به خود کفایی برسانیم.

کاهش گرفتاری‌های اداری، پیشرفت اکوسیستم را رقم می‌زند

رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه یکی از مشکلات اکوسیستم را گرفتاری‌های اداری عنوان کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان برای پیشرفت به یک اکوسیستم نیاز دارند و یکی از ملزومات این اکوسیستم کاهش گرفتاری‌هایی است که در نظام اداری وجود دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور تاکید کرد: بهترین اکوسیستم دانش‌بنیان منطقه در کشور ما وجود دارد و این گونه که آمارها نشان می‌دهد، جزو ۵۰ کشور برتر در حوزه توسعه علم وفناوری هستیم و فکر می‌کنم رتبه ۴۱ یا ۴۳ را داریم، البته در برخی از شاخص‌ها جزو رتبه‌های برتر هستیم.

ستاری در پایان استان بوشهر را جزو پنج استان برتر در حوزه علم فناوری دانست و افزود: برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صندوقی در استان ایجاد خواهد شد.

افتتاح پایش تصویری استان بوشهر 

در سفر استانی معاون علمی و فناوری رییس جمهور به بوشهر پایش تصویری استان که با اتکا بر توانمندی نیروهای متخصص با هدف کنترل ترافیک ایجاد شده است، آغاز به کار کرد. 

در پایش تصویری ۱۹ ایستگاه دکل در خیابان اصلی شهرستان بوشهر نصب شده است و با استفاده از بالاترین استانداردهای روز دنیا و قابلیت اتصال  به سیستم هوشمند شهری نقش مهمی در راستای کنترل ترافیک دارد.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *