ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: مردم به شایعات بی اساس توجه نکنند، مسئولین وزارت بهداشت تنها منبع معتبر برای ارائه اطلاعات آموزشی و اخبار مربوط به کورونا هستند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: کلیپی با عنوان “بستری کودکان مبتلا به کورونا در بیمارستان بوعلی زاهدان” در فضای مجازی منتشر شد که این کلیپ مربوط به بیمارستان بوعلی نیست و به اسم شهرهای دیگر هم منتشر شده است.

وی بیان کرد: همانگونه که اعلام شد، چند مورد بیمار تنفسی در بیمارستان تخصصی بوعلی بستری بوده اند که بیماری آنان سرماخوردگی و آنفلوآنزای نوع B بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار داشت: در صورت شناسائی مواردی از بیماری کورونا در هر نقطه از کشور، اطلاع رسانی لازم از سوی وزارت بهداشت انجام می شود و اقدامات لازم هم توسط دانشگاه های علوم پزشکی طبق دستورالعمل انجام خواهد شد.

وی افزود: هموطنان به این نکته توجه داشته باشند که متخصصین و مسئولین وزارت بهداشت تنها منبع معتبر برای ارائه اطلاعات آموزشی و اخبار مربوط به کورونا هستند و این اطلاعات تنها از طریق سایت ها و کانال های رسمی دانشگاه های علوم پزشکی و صدا و سیمامنتشر می شود.

دکتر هاشمی شهری از هوشیاری و مشارکت آگاهانه جامعه خبری و رسانه های جمعی در انتشار اطلاعات بهداشتی و خودمراقبتی تشکر کرد و افزود: از همه می خواهم تا تلاش و انرژی خود را به معرفی راه های پیشگیری و ترویج بهداشت فردی معطوف نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: مطمئن هستیم که با تلاش و همت شبانه روزی کارکنان حوزه بهداشت و درمان و با آگاهی و هوشیاری و مشارکت هموطنان کورونا را شکست خواهیم داد.

هاشمی شهری افزود: بعد از شکست کورونا آنچه به سرمایه های اجتماعی ما افزوده خواهد شد افزایش پایبندی هموطنان به اصول بهداشت فردی، افزایش تجارب نظام سلامت در مدیریت همه گیری بیماری های تنفسی، افزایش سواد رسانه ای و شناسائی رسانه های جنجال برانگیز و غیر حرفه ای توسط عموم مردم است.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *