رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در جلسه‌ی شورای راهبردی علوم اعصاب و شناختی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با کمک شرکت های دانش بنیان، یک مرکز رشد برای توسعه استارتاپ‌ها در زمینه علوم اعصاب و شناختی راه‌اندازی شود.

به گزارش ایسنا، دومین شورای راهبردی علوم اعصاب و شناختی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر کوهپایه زاده و سایر اعضاء ، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در سالن کنفرانس ستاد مرکزی برگزار شد.

در ابتدا دکتر محمدتقی جغتایی؛ مسئول برنامه جامع علوم اعصاب و شناختی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص مصوبات جلسه قبل و رویکردهای برنامه راهبردی توضیح داد.

وی ارتقاء دانش نوروساینس در زمینه آموزش و پژوهش،  استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان  را  جزو اهداف اصلی برنامه راهبردی علوم اعصاب و شناختی برشمرد.

مسئول برنامه جامع علوم اعصاب و شناختی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: برنامه جامع علوم اعصاب و شناختی به منظور بهره‌گیری از ساختارهای موجود، هماهنگی بین‌ساختاری  و حمایت از پروژه‌های راهبردی شکل گرفته است. شبکه نوروساینس باید در حوزه‌های آموزش، پژوهش، بالینی و فناوری ایجاد شود.

در ادامه این جلسه،  اعضای شورای راهبردی نظرات خود را پیرامون برگزاری دوره های بازتوانی شناختی آموزشی علوم اعصاب، تصویربرداری مغزی و  روانپزشکی اینترنشنال بیان کردند.

در بخش دیگری از این جلسه،  موضوع راه اندازی استارتاپ و ایجاد شرکت دانش‌بنیان روانسنجی در زمینه علوم اعصاب و شناختی مطرح شد.

همچنین در خصوص تکنولوژی‌های مورد نیاز حوزه علوم اعصاب و شناختی، هسته‌های پژوهشی، برگزاری دوره‌های آموزش مجازی و بومی‌سازی دانش مغز بحث و تبادل نظر شد.

در پایان دکتر جلیل کوهپایه‌زاده، رئیس دانشگاه، بیان کرد: راهبردهای برنامه نوروساینس در حوزه‌های مختلف بررسی و در راستای اجرای پروژه‌های این حوزه از ظرفیت‌های معاونت‌ها استفاده شود. شورای راهبردی، مسیری برای تسهیل کردن تفکرات علمی است.

کوهپایه زاده ادامه داد: با کمک شرکت های دانش بنیان، یک مرکز رشد برای توسعه استارتاپ‌ها در زمینه علوم اعصاب و شناختی راه اندازی شود.  همچنین تفاهم نامه بودجه‌ای برای تحقق و پیشبرد اهداف این برنامه راهبردی در نظر گرفته شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، وی در پایان، کاهش وابستگی به دانشگاه در این برنامه را به عنوان سیاست عمومی معرفی کرد و افزود: در سال جاری باید بستر اجرای برنامه راهبردی علوم اعصاب و شناختی بر اساس نیازهای جامعه فراهم شود.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *