رئیس دانشگاه آزاد گفت: واقعیت این است که اگر دانشگاه آزاد اسلامی به اقتصاد شهر وصل نشود و سرانه درآمدی مردم جامعه را با آموزش های مهارتی، کسب و کار و … افزایش ندهد، محکوم به شکست است. بنابراین رونق درآمد سرانه خانواده ها از اولویت های اساسی دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در نشستی با مدیران، مسئولان و رؤسای پیشکسوت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این نشست به منظور بهره مندی از تجربیات ارزشمند پیشکسوتان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده، گفت: تلاش و همت مردان بزرگ در ساخت، توسعه و پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی در تک تک واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه در سطح کشور مشهود است و می‌خواهیم از تجربه گذشته برای ساخت آینده استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از سال 92 دچار کاهش جمعیت دانشجویی شده بود، اظهار داشت: با کار و تلاش مداوم و مستمر و همچنین تغییر رویکرد در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد افزایش 12 تا 58 درصدی دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه در سال جاری هستیم که بیانگر اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی در بین مردم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزایش سطح دانش عمومی جامعه را دغدغه دانشگاه آزاد اسلامی در گام نخست عنوان کرد و افزود: این دانشگاه در گام دوم خود رویکرد جدیدی تحت عنوان دانشگاه کارآفرین و کارآمد که دغدغه اشتغال جوانان این مرز و بوم را دارد، اتخاذ کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: به همین منظور ساختار این دانشگاه دچار تغییراتی شد و معاونت های موضوعی تحقیقات، فناوری و نوآوری، علوم انسانی و هنر، علوم، مهندسی و کشاورزی به ساختار جدید اضافه شد.

در ادامه این نشست دکتر احمد شاهورانی، دکتر بهمن یزدی صمدی، دکتر جواد عزیزیان و دکتر علیمحمد رنجبر از رؤسای پیشکسوت دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه پیشنهاداتی درباره راهکارهای رشد و پیشرفت این دانشگاه پرداختند.

دکتر شاهورانی با تأکید بر توسعه شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری این دانشگاه به توسعه شرکت های دانش بنیان نیازمند است تا علم را در عمل پیاده کند.

وی علوم پایه را اساس تکنولوژی دانست و اظهار داشت: باید به آموزش ریاضی اهتمام و توجه ویژه ای داشته باشیم، چرا که زمینه ساز رشد، توسعه و پیشرفت کشور است.

دکتر یزدی صمدی با بیان اینکه دکتر طهرانچی در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی موفق عمل کرده است، گفت: جایگاه دانشگاه ها رابطه تنگاتنگی با وضعیت علمی اساتید خود دارد، بنابراین ضروری است جلسات هیأت ممیزه به صورت منظم و با دقت برگزار شود تا اعضای هیأت علمی ارتقا یابند.

دکتر عزیزیان نیز بر ارتباط، آشتی و پیوند بین دانشگاه و صنعت و کارخانه ها تأکید کرد و افزود: دانشجویان و اساتید باید مشکلات صنعت را حل کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رنجبر نیز در سخنانی با تأکید بر توسعه رشته های پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشجویان رشته های تحصیلی و دانشگاهی را براساس بازار کار انتخاب می کنند. به همین جهت باید رشته های پرمتقاضی و کاربردی در واحدهای دانشگاهی ایجاد شود.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *