پژوهشگران آمریکایی، نوعی سپر محافظتی ساخته‌اند که می‌تواند به پیشگیری از ابتلا به کروناویروس کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینمگ، پژوهشگران “دانشگاه ماساچوست در امهرست” (UMass)، نوعی سپر محافظتی از جنس پلاستیک طراحی کرده‌اند که می‌تواند با پوشاندن کامل چهره، از انتقال کروناویروس پیشگیری کند. سازندگان می‌توانند با تولید انبوه این سپر محافظتی‌، از جان کارگران و افراد دیگر محافظت کنند.

این سپر محافظتی می‌تواند از صورت و چشم‌ها محافظت کند و میزان خطر آلودگی را کاهش دهد. این سپر، از یک ورقه انعطاف‌پذیر پلاستیکی ساخته شده که پیشانی را نیز می‌پوشاند و در پشت سر محکم می‌شودـ

در حال حاضر، شرکتی که توسط گروه پژوهشگران این دانشگاه راه‌اندازی شده، در حال تولید نخستین مجموعه شامل ۸۰ هزار سپر محافظ چهره است و قصد دارد تولید را بر اساس میزان تقاضا ادامه دهد. تاکنون حدود ۳۰ هزار سفارش ثبت شده و صدها داوطلب نیز ساعت‌ها به طراحی، آزمایش و ساخت این محصول جدید مشغول هستند.

“پیتر رینهارت” (Peter Reinhart)، از اعضای این گروه گفت: ما به تقاضاها پاسخ می‌دهیم تا کمبودهای لازم را در فرآیند مقابله با کروناویروس فراهم کنیم.

گروه‌های بسیاری در حال حاضر با گروه‌های سلامت همکاری می‌کنند تا سپرهای محافظتی چهره ساخته و آماده شوند و آزمایش‌های ویروسی را پشت سر بگذارند. بسیاری از اعضای این گروه، فعالیت خود را از راه دور انجام می‌دهند و حتی با یکدیگر ملاقات نداشته‌اند.

“مگان هاربر” (Meghan Harber)، از سرپرستان این گروه گفت: دریافت تقاضاهای بسیاری که روزانه به ما می‌رسند، از نیاز مردم حکایت دارند و نشان می‌دهند که شرایط بحرانی است؛ به همین دلیل ما با سرعت به کار خود ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *