ایسنا/کردستانرییس دانشگاه کردستان گفت: متاسفانه کشور ما در بحث حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی آمار بالایی دارد و ضروری است که پیش از هراتفاقی از دانش اساتید و نیروهای توانمند در این زمینه ها بهره جست.

به گزارش ایسنا، رحمت صادقی در نشست با مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، با اشاره به امضای تفاهم نامه بین هلال احمر استان و دانشگاه کردستان، اظهار کرد: امضای تفاهم نامه به تنهایی کافی نیست و لازم است تا از ظرفیت جمعیت دانشجویی دانشگاه به خوبی استفاده شود.

وی گفت: ‌دانشگاه کردستان حدود ۱۲ هزار نفر دانشجو دارد و بی شک برای کارهای آموزشی، مطالعاتی و پژوهشی در حوزه مدیریت بحران و امور داوطلبانه باید از آن بهره برد. 

رحمت صادقی تصریح کرد: متاسفانه کشور ما در بحث حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی آمار بالایی دارد و ضروری است که پیش از هراتفاقی از دانش اساتید و نیروهای توانمند در این زمینه ها بهره جست. 

وی با اشاره به اینکه حضور و برگزاری کلاس توسط هلال احمر در دانشگاه مهم است، بیان کرد: دانشگاه کردستان نقاط کوری از جمله سالن های ورزشی و آزمایشگاه ها را دارد که همواره خطر آفرین هستند و دانشجویان باید با راه های جلوگیری از خطر و یا آسیب آشنا شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه 100 در صد آمادگی خود را نسبت به اجرای کامل تفاهم نامه مشترک بین این دو دستگاه را دارد، افزود: تا کنون در دانشگاه کارهای بزرگی به همت اساتید و دانشجویان صورت گرفته و این کارها بدون هیچ چشم داشتی و تنها به صرف انسان بودن و وظیفه اجتماعی بوده است.

هلال احمر حیاط خلوت ادارات نیست

 در ادامه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان نیز افزود: هلال احمر یک ارگان غیر سیاسی و غیر دولتی است و وابسته به هیچ جناح و و تیمی نیست.

محمدی افزود: متاسفانه برخی ادارات هلال احمر را حیاط خلوت خود می دانند و اینگونه برخی از کارهای این ارگان بزرگ زیر سوال می رود.

وی گفت: مردم استان کردستان ثابت کرده اند که می توانند کارهای بزرگی انجام دهند و در بحث زلزله و سیل سال های گذشته توانستیم جزو شش استان برتر کشور باشیم.

 مدیرعامل هلال احمر استان کردستان تصریح کرد: هیچ کار عملیاتی تاثیر گذاری، بدون پشتوانه علمی امکان پذیر نیست و ما نیز دست نیاز و یاری به سمت دانشگاهیان دراز می کنیم.

وی بیان کرد: متاسفانه در سال های اخیر سواستفاده از احساسات و کمک های خیریه توسط برخی افراد بسیار بالا بوده و کمتر کسی کمک واقعی را به دست نیازمندان و آسیب دیدگان می رساند و از این رو دادستانی برخی از حساب ها را مصدود کرده است.

محمدی با اشاره به اینکه ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز در دنیا است، تصریح کرد: دانش آموزان و دانشجویان در طول تحصیل خود باید از آموزش های کمی و کیفی هلال احمر و امداد و نجات بهره مند شوند تا در حوادثی نظیر زلزله ها و آتش سوزی ها کمتر آسیب ببینند.

مدیرعامل هلال احمر استان کردستان عنوان کرد: خوشحالیم که دانشگاه کردستان در بر پایی چنین جلساتی پیش قدم است و ما هر چه در توان داشته باشیم برای دانشجویان و اساتید استفاده می کنیم و امیدواریم اساتید نیز ما را از دانش خود بهره‌مند کنند.

وی خاطرنشان کرد: کردستان تنها استان در کشور است که مجوز جمع آوری کمک مالی به کردهای سوریه را دارد و ضروری است تا دانشگاه کردستان در این مسیر مارا کمک کند و اعتماد مردم را به جمع آوری کمک ها جلب کند.

محمدی در پایان یادآور شد: برای کمک به شمال سوریه مشغول جمع آوری کمک هستیم و برای اعتماد سازی بیشتر نماینده ای از سوی دانشگاه نسبت به توزیع خدمات در سوریه بر کارهای ما نظارت خواهد کرد.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *