معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی بر ضرورت توسعه آموزش‌های کوتاه مدت آموزشی در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: دوره های کوتاه مدت مثل تک درس، پودمان و دوره های آزاد در دانشگاه جامع علمی کاربردی فعال می شود.

به گزارش ایسنا، دکتر مختار جلالی جواران در حاشیه برگزاری جشن دانش آموختگان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی بوشهر، از فعال تر شدن دوره های کوتاه مدت مثل تک درس، پودمان و دوره های آزاد در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد، گفت: یکی از برنامه های این دانشگاه در راستای کیفی گرایی، ماموریت گرا کردن مراکز علمی کاربردی است،‌ بطوریکه علاوه بر دوره های رسمی که به مدرک منتهی می شوند، دوره های کوتاه مدت مثل تک درس، پودمان و دوره های آزاد در دانشگاه جامع علمی کاربردی فعال می شود.

وی در ادامه افزود: دوره های کوتاه مدت آموزشی و تک پودمان‌ها با توجه به اهمیت موضوع باید توسعه داده شوند چرا که دانشگاه های نسل چهارم از نوع دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند و پاسخگویی به نیازهای جامعه در دستور کار آنها قرار دارد.

دکتر جلالی جواران تاکید کرد: اگر برای دانشگاه جامع علمی کاربردی سه اولویت در نظر بگیریم هر سه این اولویت کیفیت است و مسئله ای مهمتر از این موضوع برای دانشگاه وجود ندارد به همین جهت در این مسیر باید نقشه راه و برنامه ریزی درست انجام شود.

وی افزود: قرار نیست با سایر دانشگاه ها در جذب دانشجو رقابت داشته باشیم و باید هر کجا که نیازی دیده می شود و سایر دانشگاه‌ها نمی توانند نیروی مورد نظر را تربیت کنند و نیاز جامعه را رفع کنند این دانشگاه وارد عمل شود و دوره های تک درس می تواند کمک شایانی در این مسیر باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر جلالی جواران با اشاره به جایگاه مناسب این دانشگاه افزود: در حال حاضر در رنکینگ کشوری در زمینه دانش و انتقال مهارت، بهترین وضعیت را دارا هستیم و امیدواریم با سرمایه گذاری مراکز آموزشی در دوره های تک درس و تک پودمان این وضعیت هر روز بهتر شود.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *