طرح تغییر پذیرش دانشجو در گرایش‌های رشته علوم شناختی که از سوی ستاد علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح شد، در وزارت علوم به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و تامین نیروی انسانی مجرب و متخصص مورد نیاز کشور طرح تغییر پذیرش دانشجویان در گرایش‌های رشته علوم شناختی را ارائه کرد و با پیگیری‌های مستمر ستاد با مسوولان واحدهای شناختی دانشگاه‌ها و انجام مذاکرات متعدد با مقام‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این طرح مصوب شد.

هدف از تنظیم و ارائه این طرح از سوی ستاد توسعه علوم شناختی  و تصویب آن، جذب دانشجویان برتر رشته‌های گوناگون به حوزه علوم شناختی است و با تصویب این طرح ضمن انجام اصلاحاتی در دفترچه کنکور سال جاری، متقاضیان و علاقمندان ورود به رشته علوم شناختی دانشگاه‌ها می‌توانند با مطالعه دفترچه کنکور در جریان جزییات این اصلاحات قرار گیرند.

در این دوره تربیت نیروی انسانی به عنوان مهمترین عامل زیرساختی تلقی شده و این طرح در بخش گروه علوم و فناوری‌های شناختی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب شد و در برخی از دانشگاه‌ها و موسسات به اجرا درآمده است. همچنین به لحاظ فرا رشته‌ای بودن این حوزه، آزمون ورودی برای علوم شناختی به صورت یک مجموعه مجزا تعریف می‌شوند و علاقمندان در کنکور مربوطه شرکت می‌کنند.

با تصویب این طرح ضمن حفظ آزمون علوم شناختی به عنوان پنجره ورود به رشته‌های مختلف، امکان پذیرش در هر رشته از این حوزه از طریق کنکور در دو رشته مرتبط دیگر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فراهم شد.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *