رئیس دانشگاه تهران فرهنگ را بستر اصلی حرکت و پیشرفت دانشگاه‌ها دانست و گفت: ما به عنوان دانشگاه تهران و بزرگترین مرکز علمی کشور از میان دانشجویان، استادان و کارکنان، شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و کشور کرده‌ایم و به خوبی ارزش این شهادت را متوجه هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در مراسم تکریم مادران و همسران شهدای دانشگاه تهران، اظهار کرد: شهدا در بین مردم ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی گویای این جایگاه ویژه بود. در واقع جایگاه ویژه شهدا در میان مردم به دلیل خدمات ویژه‌ای است که شهدا به کشور و انقلاب داشته‌اند. مردم ۴۰ سال پیش انتخاب کردند و این انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند. شکی نیست که شهادت و ارزش کار شهدا مرهون مادران و همسران شهدا است.

وی تأکید کرد: اگر مادران در تربیت فرزندان کوتاهی می‌کردند و مفهوم ایثار و خدمت را به آنان آموزش نمی‌دادند و اگر همسران شهدا پای حرکت آنها را سست و لرزان می‌کردند، به طور حتم شهادت نصیب این عزیزان نمی‌شد و کشور دچار مشکلات و حوادث زیادی می‌شد، اما امروز به واسطه این شهادت ما در امنیت کامل قرار داریم.

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: ما به عنوان دانشگاه تهران و بزرگترین مرکز علمی کشور از میان دانشجویان، استادان و کارکنان، شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و کشور کرده‌ایم و به خوبی ارزش این شهادت را متوجه هستیم.

وی فرهنگ را بستر اصلی حرکت در دانشگاه توصیف کرد و گفت: همه کسانی که فرهنگ‌ساز هستند و فرهنگ ایثار و شهادت را به جامعه تزریق می‌کنند، جایگاه بالاتری در دانشگاه دارند. دانشگاه تهران معتقد است، این نوع تفکر و فرهنگ را باید تبلیغ و ترویج کرد تا با انتقال این مفهوم به نسل جوان، کشور از دست‌اندازی دشمنان مصون بماند و همواره امنیت و توسعه کشور تضمین شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر نیلی احمدآبادی، خطاب به مادران و همسران شهدا تصریح کرد: موضوعاتی را که در این جلسه مطرح کردید، به طور قطع پیگیری خواهیم کرد. به شما این اطمینان را می‌دهم، دانشگاه هر جا که توانسته سعی کرده وجه مثبت و اکثریت قوانین را در نظر بگیرد. حتی در جایی که ابهام بوده، دانشگاه سمتی را انتخاب کرده که به نفع خانواده شهدا باشد.

رئیس دانشگاه تهران اظهار کرد: موضوعات مختلفی در هیأت رئیسه دانشگاه تهران مطرح می‌شود و سعی می‌کنیم در قالب قانون عمل شود، البته گاهی محدودیت‌های مالی موانعی را ایجاد می‌کند، اما تلاش خواهیم کرد تا راهکارهای قانونی برای این موضوعات پیدا کنیم.

در این مراسم دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران نیز ضمن تبریک به خانواده معظم شهدا نسبت به نقش مؤثر و مهم در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و استمرار خط اسلام ناب محمدی در کشور، گفت: ۱۹ بهمن ماه به نام روز بزرگداشت و تکریم مادران و همسران شهدای معظم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نام‌گذاری شده است، لذا این فرصت را غنیمت می‌شماریم تا در خدمت شما عزیزان باشیم و ارادت و تشکر خود را نسبت به صبر و ایثارگری که داشته‌اید، اعلام کنیم.

وی ادامه داد: ما مدیران باید یادمان بماند آنچه که در این کشور الهی در دسترس ما قرار دارد، ثمره خون شهدای بزرگوار، ایثارگری و مجاهدت خانواده‌های آنان است.

دکتر سرسنگی تصریح کرد: برگزاری چنین مراسم‌هایی برای ما مدیران اهمیت دارد تا یک‌بار دیگر از صبر و ایثارگری شما درس بیاموزیم و در ادامه مسیر این نظام الهی به یاد داشته باشیم هر آنچه که در این کشور به دست آمده، ثمره صبر و ایثارگری خانواده‌های معظم شهدا است. امیدوارم راهی را که شهدا آغاز کردند، به درستی ادامه دهیم، شهدا و خانواده‌های شهدای دانشگاه تهران افتخار دانشگاه هستند.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *