پنجمین دوره مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، معاونت کابردی سازی پژوهشگاه علوم انسانی و فرهنگی در نظر دارد پنجمین دوره‌ مدرسه تابستانی را با موضوع «اخلاق در پژوهش» و به صورت مجازی برگزار کند. این دوره با حضور  صاحب‌نظران حوزه‌ پژوهش برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان گواهی معتبر مبنی بر حضور در کارگاه ارائه خوهد شد.

تاریخ برگزاری این دوره ۲۲ تا ۲۵ شهریور ماه است و همه‌روزه از ساعت ۱۴ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

در این رویداد، دکتر مصطفی مهرآیین، در خصوص تحلیل سامانه شکل گیری آیین نامه ارتقاء و پیامدهای آن برای اخلاق پژوهش، دکتر احمد پاکتچی درباره‌ چالش‌های اخلاق پژوهش در مواجهه با فناوری‌های نوین، دکتر رضا اکبری درباره‌ بررسی نقش آیین نامه های وزارت علوم در پاسداری از اخلاق پژوهش، سیاوش شوهانی پیرامون ضرورت بازنگری در آیین نامه های آموزش عالی برای پاسداری از اخلاق پژوهش و دکتر محسن جوادی درباره‌ اخلاق نظرپردازی علمی سخنرانی خواهند کرد.

در بخش دیگری از این مدرسه تابستانه، دکترعلیرضا ثقه الاسلامی در زمینه اخلاق پژوهش اینترنتی، دکتر مقصود فراستخواه، درباره‌ لحظه‌ها، رویدادها و تجربه‌های اخلاقی در فعالیت پژوهشی،  دکتر قدیر نصری، در خصوص در میانه اخلاق و مهارت: مرور ۶ تجربه و همچنین دکتر آیت اله میرزایی، پیرامون پیامدهای اخلاقی علم سیاست زده سخنرانی دارند.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *