وب‌سایت فرارو: پژو ۲۰۷ پانوراما برای دومین بار در بهمن‌ماه، فردا دوشنبه توسط ایران خودرو پیش‌فروش می‌شود. سایت فروش قرار است ساعت ۱۱ صبح برای متقاضیان طرح مشارکت در تولید پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای باز شود. پیش از این حدود یک هفته پیش در اول بهمن‌ماه این محصول در طرح پیش فروش عرضه شده بود که در همان ساعات اولیه ظرفیت ثبت نام تکمیل شد.

موعد تحویل خودرو در این طرح بیش از یک سال و نیم آینده یعنی مرداد و شهریور ۱۴۰۰ اعلام شده است. مبلغ پیش‌پرداخت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و سود مشارکت ۱۸ درصدی برای آن در نظر گرفته شده است. قیمت نهایی خودرو در زمان تحویل آن مشخص می‌شود، اما با یک سری حدس و گمان می‌توان گفت: اگر این خودرو در حال حاضر به بازار عرضه شده بود، نرخ مصوب ۹۵ میلیون تومانی داشت و در بازار حدود ۱۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد.

پژو ۲۰۷ پانوراما؛ خودرو سقف شیشه‌ای چقدر قیمت می‌خورد؟

شروع ثبت نام طرح پیش فروش پژو ۲۰۷ از دوشنبه

فردا دوشنبه هفتم بهمن‌ماه ساعت ۱۱ صبح ثبت نام در طرح مشارکت در تولید پژو ۲۰۷ پانوراما با سقف شیشه‌ای شروع می‌شود. این دومین مرحله از پیش فروش این محصول ایران خودرو در بهمن‌ماه به حساب می‌آید. پیش از این اول بهمن‌ماه پژو ۲۰۷ پانوراما در طرح مشارکت در تولید عرضه شد و ظرفیت ثبت نام آن در همان ساعات اولیه به اتمام رسید. ایران خودرو در این طرح پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای را با مبلغ ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به عنوان پیش‌پرداخت عرضه می‌کند.

سود مشارکت در این طرح برای مشتریان ایران خودرو ۱۸ درصد در نظر گرفته شده و در صورتی که در طول مدت قرارداد از خرید خودرو انصراف دهید، سرمایه اولیه با سود سالانه ۱۰ درصد به شما بازگشت داده می‌شود. این رقم نسبت به سود سپرده بانکی خیلی پایین به نظر می‌رسد، برای همین بهتر است قبل از ثبت نام حسابی تمام نکات مربوط به طرح مشارکت در تولید پژو ۲۰۷ پانوراما را بررسی کنید.

قیمت پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای چقدر خواهد بود؟

قیمت نهایی پژو ۲۰۷ پانوراما در طرح مشارکت در تولید، توسط کارخانه و در زمان تحویل خودرو مشخص خواهد شد. از طرفی با توجه به اینکه این محصول فعلا به بازار نیامده، صرفا می‌توان با حدس و گمان‌هایی قیمت این خودرو را پیشبینی کرد.

ایران خودرو در طرح‌های پیش فروش، مبلغ پیش پرداخت را نصف قیمت مصوب روز در نظر می‌گیرد. بر این اساس می‌توان گفت: حالا که پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای با پیش‌پرداخت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی عرضه می‌شود، قیمت مصوب آن در حال حاضر حداقل ۹۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این رقم با نرخ مصوب پژو ۲۰۷ دنده‌ای بدون رینگ با کد ۶۰۰۰۲ تقریبا برابر است.

این محصول در حال حاضر در بازار با قیمت ۱۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و با این حساب می‌توان حدس زد اگر پژو ۲۰۷ پانوراما این روز‌ها در بازار خرید و فروش می‌شد، قیمت آن رقمی در حدود ۱۴۰ میلیون تومان بود. با توجه به اینکه روند افزایش قیمت در بازار خودرو باسرعت در حال پیگیری است، احتمالا این رقم تا یک سال و نیم آینده یعنی زمان تحویل خودرو خیلی بیشتر از این رقم باشد.

پژو ۲۰۷ پانوراما؛ خودرو سقف شیشه‌ای چقدر قیمت می‌خورد؟

شرایط طرح مشارکت در تولید پژو ۲۰۷ پانوراما

موعد تحویل پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای در طرح مشارکت در تولید، حدود یک سال و نیم آینده در نظر گرفته شده. کسانی که در این طرح ثبت نام می‌کنند، می‌توانند موعد تحویل خودرو را بین مرداد یا شهریور ۱۴۰۰ انتخاب کنند. باید توجه داشته باشید که قیمت نهایی این محصول مشخص نیست و در زمان تحویل توسط کارخانه و بر اساس قیمت روز خودرو اعلام خواهد شد. کسانی که مرداد ۱۴۰۰ خودروشان را تحویل بگیرند، مشمول ۲۲۰ هزار تومان تحفیف خرید محصول ایرانی می‌شوند. این تخفیف برای کسانی که شهریور ۱۴۰۰ را به عنوان موعد تحویل انتخاب کنند، به ۴۵۰ هزار تومان می‌رسد که در هر صورت رقم چندان چشم‌گیری نیست.

نرخ سود مشارکت عموما در طرح‌های پیش فروش ایران خودرو بین ۱۵ تا ۱۸ درصد در نظر گرفته می‌شود. این شرکت نرخ سود مشارکت برای پژو ۲۰۷ پانوراما ۱۸ درصد در نظر گرفته که با سود سپرده بانکی تا حدودی برابری می‌کند. این سود تا زمان صدور دعوتنامه تحویل خودرو شامل حال سرمایه‌تان می‌شود. با توجه به اینکه موعد تحویل خودرو بین مرداد تا شهریور اعلام شده، در صورتی که ایران خودرو کامل به تعهدات خود عمل کند و در همان تاریخ اعلام شده دعوتنامه تحویل خودرو را صادر کند، معادل ۱۹ تا ۲۰ ماه سود به مبلغ پیش فروش تعلق می‌گیرد.

بر این اساس سرمایه اولیه ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ثبت‌نام کنندگان، با سود ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به ۶۱ میلیون تومان خواهد رسید. بعد از مشخص شدن قیمت نهایی خودرو، ثبت‌نام‌کانندگان باید مابه‌تفاوت مبلغ ۶۱ میلیون و قیمت نهایی با احتساب تخفیف خرید کالای ایرانی را به شرکت ایران خودرو پرداخت کنند تا ماشینشان را تحویل بگیرند. در صورت انصراف، نرخ سود از ۱۸ درصد به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده و به جای ۶۱ میلیون، مبلغ ۵۵ میلیون تومان به خریدار بازگشت داده می‌شود.

پژو ۲۰۷ پانوراما؛ خودرو سقف شیشه‌ای چقدر قیمت می‌خورد؟

قیمت دیگر مدل‌های پژو ۲۰۷ موجود در بازار

پژو ۲۰۷ پانوراما که در طرح مشارکت در تولید عرضه شده، کد ۶۰۰۰۴ است و علاوه بر این محصول، دست کم شش مدل دیگر با کد‌های مختلف از سری پژو ۲۰۷ i توسط ایران خودرو تولید می‌شوند. در حال حاضر پژو ۲۰۷ دنده‌ای بدون رینگ با کد ۶۰۰۰۲ تنها مدلی است که در طرح‌های پیش فروش و فروش فوری ایران خودرو حضور دارد و در بازار به چشم می‌خورد.

قیمت مصوب کارخانه برای این محصول ۹۶ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است و فعالان بازار آن را ۱۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌کنند. دیگر مدل‌ها قیمت مصوب ندارند، چراکه در طرح‌های فروش ایران خودرو عرضه نمی‌شوند. پژو ۲۰۷ اتوماتیک بدون رینگ در بازار ۱۷۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و سری با رینگ آن ۱۸۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. از طرف دیگر قیمت روز پژو ۲۰۷ صندوق‌دار بدون رینگ در بازار ۱۸۳ میلیون تومان است. گران‌ترین مدل این محصول، پژو ۲۰۷ صندوق‌دار با رینگ به حساب می‌آید که در بازار ۱۸۷ میلیون تومان فروخته می‌شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *