معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مواجهه با این منبع معرفتی بشر (علم تجربی)با نماد کتاب‌سوزی بی سلیقه ترین و سخیفانه ترین مواجهه و احیانا نقد این روش شناخت بشر(علم تجربی) است که متاسفانه ذهن و روان دانشگاهیان و حوزویان را آزرده کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام محمد مهدی صالحی درباره کتاب سوزی توسط تبریزیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به برکت انقلاب اسلامی این فهم مشترک بین نخبگان دانشگاهی و حوزوی شکل گرفت که منابع معرفتی دین هم علم تجربی است و هم وحی و شهود و هم عقل بشری است.

علم تجربی اگر روشمند بوده و اطمینان آفرین، خود علم دینی است و برای مکلف دارای ارزش و حجت شرعی خواهد بود و همین نگاه موجب عمیق تر شدن وحدت حوزه و دانشگاه شد.

گرچه از آنجا که خطاپذیری در تجربه ممکن است و می‌تواند در معرض نقد و انتقاد علمی قرار گیرد آن هم به روش جدال احسن و مستند به دلایل قابل قضاوت؛ آسیب شناسی فرایند آموزش و درمان در پزشکی مدرن که پرچم دار آن اکثریت پزشکان متعهدند در جای خود، مواجهه این منبع معرفتی بشر (علم تجربی)با نماد کتاب سوزی بی سلیقه ترین و سخیفانه ترین مواجهه و احیانا نقد این روش شناخت بشر است که متاسفانه ذهن و روان دانشگاهیان و حوزویان را آزرده کرده است.

و اسفناک تر اینکه خود زمینه ساز ظلمی در حق توجه افکار عمومی به دستاوردهای قابل توجه طب سنتی گردیده است.

سوء استفاده خناسان رسانه‌ای امثال بی بی سی که در مواجه با کتاب سوزی های متعدد گذشته روبه صفتانه سکوت کرده بودند بماند بجای خود.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *