رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یکی از آخرین مکاتبات سردار سلیمانی توصیه به مسئولان برای حل مشکلات دانشجویان بود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم بزرگداشت شهیدان سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانش که با حضور صدها نفر از دانشجویان خارجی در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: یک عده نادان و بی‌اطلاع یک زمان فریاد می‌زدند و شعار «نه غزه نه لبنان» سر می‌دادند، ولی سردار سلیمانی هیچ وقت نگفت عراق، سوریه و لبنان به من ربطی ندارد و می‌گفت هرجا مظلومی است باید از آنها دفاع کنیم و برای دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم به میدان رفت.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: یکی از آخرین مکاتبات سردار سلیمانی توصیه برای حل مشکلات دانشجویان به خصوص دانشجویان کشورهای جبهه مقاومت به مسئولان آموزش عالی بود.

رستمی تصریح کرد: امروز فقط ما عزادار نیستیم، دانشجویان جهان اسلام هم در عزای سردار سلیمانی در کنار ایران هستند و باید به آنها نیز تسلیت گفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی تاکید کرد: مستکبران ظلم و ستم‌های بسیاری به مردمان مسلمان کرده‌اند و امروز باید شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را به ملت‌های مسلمان تبریک و تسلیت گفت.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: شهادت سربازان جبهه مقاومت به خواست خداوند موحب برکت شد و ما امروز به برکت خون شهیدان سلیمانی و همرزمانش شاهد اتحاد کشورهای مسلمان هستیم.

رستمی گفت: دشمنان اسلام به دنبال تفرقه در عراق بودند و در ایران هم با ایجاد گسل‌های اجتماعی و اقتصادی به‌دنبال فتنه بودند و فتنه هم کردند که به لطف خدا خنثی شد.

وی با بیان اینکه اتحاد دو ملت ایران و عراق در مراسم تشییع پیکر شهدا به اوج خود رسید، تصریح کرد: اخلاص، ولایت‌پذیری و حمایت از مظلوم از ویژگی‌های بارز سردار سلیمانی بود و همین اخلاص دلیل محبوبیت وی بین مردم شد.

رستمی با اشاره به نابودی داعش توسط سردار سلیمانی و همرزمانش گفت: سرار سلیمانی وجودش را وقف دفاع از مظلومان و مستضعفان کرد. شهدای جبهه مقاومت مسیر را برای ما تبیین کردند و خسته و ناامید نشدن را به همه مسلمانان آموزش دادند.

وی با اشاره به ضربه مقتدرانه سپاه پاسداران به آمریکا گفت: آمریکا باید از منطقه بیرون برود و دانشجویان در بیرون کردن آمریکا از منطقه وظیفه مهمی دارند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رستمی اظهار داشت: باید توجه داشت که اعتماد به دشمن به کشور آسیب خواهد زد. هر کسی هر جایی و هر زمانی به آمریکا اعتماد کند آن زمان لحظه ضربه خوردنش خواهد بود.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *