دانشگاه “تورنتو” موفق شد در جدیدترین رتبه بندی موضوعی کیواس دانشگاه‌های جهان در هر ۵ موضوع رتبه‌بندی شده، جایگاه نخست در کانادا را از آن خود کند.

به گزارش تکنولوژی و فناوری آی اپس به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه تورنتو،‌ اخیرا رتبه‌بندی موضوعی ۲۰۲۱ کیواس ، در قالب ۵ حیطه کلی علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم انسانی و هنر و علوم اجتماعی و مدیریت منتشر شد.

دانشگاه تورنتو موفق شد در کانادا، در هر ۵ موضوع مذکور رتبه اول را از آن خود کند.

علاوه بر این، این دانشگاه توانست از میان ۴۸ رشته، در ۳۰ رشته جایگاه اول کانادا را به دست آورد و همچنین در ۴۶ رشته، در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه تورنتو گفت: این جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی نشان دهنده قدرت دانشگاه تورنتو در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها از جمله علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی و مهندسی است.

وی ادامه داد: این نتایج نشان از تعهد خستگی ناپذیر ما به تحقیق، ‌نوآوری و تعالی علمی دارد. عمکرد کلی این دانشگاه در این رتبه‌بندی نسبت به سال گذشته ثابت بوده است.دانشگاه تورنتو  در ۱۸ رشته نسبت به سال گذشته پیشرفت کرده و در ۲۲ رشته تنزل رتبه داشته است. همچنین در ۷ رشته جایگاهی مشابه سال گذشته را کسب کرده است.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *