رییس انجمن ترویج علم در روز جهانی “علم در خدمت صلح و توسعه” پیشنهاد راه اندازی دبیرخانه و یا شورای ترویج علم را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا دکتر اکرم قدیمی امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت توسعه و صلح با اشاره به شعار امسال روز جهانی با ابراز امیدواری از اینکه این شعار تبدیل به واقعیت شود، افزود: این روز هدف و استراتژی و مرجع تصمیم گیری در کشور است و این روز جهانی فرصتی مناسبی برای یادآوری مجدد راه اندازی دبیرخانه و یا شورای ترویج علم در کشور است.

وی خاطر نشان کرد: ما آمادگی خود را برای انجام این مهم اعلام می‌کنیم.

قدیمی، با اشاره به تجارب جهانی در این زمینه در کشورهای پیشرفته گفت: در این کشورها می‌توان حمایت دولت‌ها از سیاست‌های ترویج علم را مشاهده کرد.

رییس انجمن ترویج علم با اشاره به کشف واکسن کرونا همزمان با این روز جهانی، اظهار کرد: این امر به معنای دست یافتن به ناشناخته‌های نیازهای ضروری جهانی است که علم برآورده می‌سازد.

قدیمی، ابراز امیدواری کرد که هفته ترویج علم و عمومی سازی به شیوه و منش تک تک افراد تبدیل شود تا با نگرشی نو رابطه علم و جامعه شکل گیرد؛ نگرشی که محصول آن ایجاد و تفکر علمی در جامعه در پرتو خردورزی است.

وی با اعلام شعار “زیست بوم ترویج علم با ایجاد دبیرخانه ترویج علم، یادآور شد: امیدوارم این هفته شروعی باشد که سیاستگذاران به تشکیل دبیرخانه ترویج علم بها دهند و امسال تا پایان این هفته در هفته پژوهش این امر محقق شود.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *