طرح مأموریت‌گرایی دانشگاه تربیت مدرس در محورهای اولویت‌دار در عرصه ملی و بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش تکنولوژی و فناوری آی اپس، دکتر احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس در بیستمین نشست شورای این دانشگاه با اشاره به بحث همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی گفت: بر اساس طرح همسان‌سازی علاوه بر ۲۵ درصد افزایش حقوق سال جاری و ۲۰ درصد افزایش حق مدیریت، دو مرحله افزایش ۳۰ درصدی نیز در همسان سازی وجود دارد که ۳۰ درصد اول به تمامی اعضای هیات علمی تعلق می‌گیرد و منابع آن طی دو هفته آینده ابلاغ می‌شود. ۳۰ درصد دوم مشمول همه اعضای هیات علمی نخواهد شد، زیرا با افزایش وظایف و کاهش حق‌التدریس و افزایش تعهدات اعضای هیات علمی همراه خواهد بود که شامل ۲۰ درصد افزایش واحدهای موظفی، ۲۰ درصد کاهش حق التدریس و ۵۴ ساعت حضور در دانشگاه در طی هفته خواهد بود. همچنین اعضای هیات علمی نباید در مأموریت سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها باشند.

وی افزود: جزییات این طرح، نهایی شده و پیش‌نویس آن تهیه شده و طی هفته‌های آینده با مشارکت سازمان برنامه و وزارت علوم و نظرات دانشگاه‌ها و شورای صنفی نهایی خواهد شد.

دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم موظف است به منظور پاسخگویی به نیازهای گوناکون در بخش‌های مختلف، طرح مأموریت‌گرایی موسسات آموزش عالی را با توجه به سطوح عملکردی، بین‌المللی، ملی، منطقه‌ای و خاص تدوین کند و پس از تصویب به اجرا  درآورد.

وی افزود: دانشگاه نیز باید مأموریت خود را در عرصه ملی و بین‌المللی تعریف کند و در این راستا فعالیت کمیته تعیین مأموریت و محورهای اولویت‌دار در عرصه ملی و بین‌المللی رو به اتمام است و نتایج آن از نظر نوع مأموریت و محورهای اولولیت‌دار فعالیت‌های دانشگاه برای پردیس‌ها و دانشکده‌ها ارسال خواهد شد تا در خردادماه بر اساس نیاز و دستور وزارت متبوع و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.

به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، رییس دانشگاه تربیت مدرس در ادامه با اشاره به انتصاب رییس پردیس علوم انسانی و اجتماعی در این دانشگاه گفت: دکتر دانایی فرد رییس مرکز مطالعات مدیریت دانشگاه و از اساتید بنام و موفق در حوزه مدیریت، مسئولیت پردیس علوم انسانی و اجتماعی را تقبل کرده‌اند و امیدواریم ایشان با تفاهم و همکاری میان سه دانشکده علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد و حقوق بتوانند همکاری‌های بین رشته‌ای و مشارکت در منابع را به خوبی رقم بزنند.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *